Sikertörténetből Krisztus-történet

2020. február 22., címkék: dizseri tamás-díj, diakónia

Gécs Sándor, a Cholnoky Ferenc Kórház urológiai osztályának főorvosa vehette át idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat. A Bethesda Gyermekkórház egykori igazgató főorvosáról elnevezett elismerést tizenhatodik alkalommal adták át szombaton a budapesti Hold utcai református templomban.

A szív emberei

2013. március 23., címkék: dizseri tamás-díj, budapest-németajkú

Kilencedik alkalommal adták át a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat a Hold utcai református templomban március 23-án. A díj névadója, a Bethesda Gyermekkórház alapító orvos-főigazgatója, Dizseri Tamás halálának tízedik évfordulóján az elesettekért végzett, példamutató gyógyító munkájáért Tahy Ádám kardiológus főorvos-kandidátus, az elhunyt főigazgató személyes jó barátja kapta meg az elismerést.

Dizseri Tamás szeretetszolgálati díj

2012. november 19., címkék: dizseri tamás-díj

A díj célja, hogy minden év januárjában, Dr. Dizseri Tamás halála évfordulójának havában, elismerésben részesítsen egy olyan személyiséget, aki a Bethesda Kórház volt főigazgatójának lelkületével, példamutatóan szolgálja a beteg, elesett emberek ügyét, egyszerre gyógyítva szeretettel azok testét és lelkét.

Átadták a Dizseri-díjat

2012. január 30., címkék: diakónia, reformátusok lapja, dizseri tamás-díj, szeretetszolgálat

Nyolcadik alkalommal adták át a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat január 28-án. A Dunamelléki Református Egyházkerület, a Budapest-Németajkú Református Egyházközség Protestáns Fóruma, a Magyarországi Református Egyház Zsinata és a Bethesda Kórház Alapítvány által alapított díjat idén Csuka Tamásné váci börtönlelkész vehette át. Az emlékéremmel hétszázezer forint pénzjutalom is jár.

Dizseri Tamás Díj átadó ünnepsége

2012. január 19., címkék: kitüntetés, kórházmisszió, diakónia, dizseri tamás-díj

A Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj ünnepélyes átadása a Budapesti Németajkú Gyülekezet templomában január 28–án lesz.

Simogatni – szóval és tekintettel

2011. február 11., címkék: interjú, németh sándor, dizseri tamás-díj

Pedagógus, pasztorálpszichológiai lelkigondozó, családterapeuta asszisztens, a kórházi tanács elnökhelyettese, könyvtáros, levéltáros és fotós - mindez ez egy személyben a Dizseri-díjjal kitüntetett Németh Sándor.

Átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat

2011. január 31., címkék: németh sándor, dizseri tamás-díj

A díj kuratóriuma 2011-ben Németh Sándornak, a Bethesda Gyermekkórház munkatársának ítélte oda az elismerést. A 2004-ben alapított díjat azok kapják, akik kiemelkedő munkát végeznek az emberek testi-lelki gyógyításáért.

Helytállni a végeken- beszélgetés Bereczky Ildikóval

2010. január 25., címkék: bereczky ildikó, interjú, Háttér, dizseri tamás-díj

Mivé lesz egy pasaréti lány húsz év alatt? Száműzetés-e a baranyai szórvány? Milyen az, amikor nem keressük a hivatásunkat, hanem hagyjuk, hogy az megtaláljon minket? Bereczky Ildikóval Fekete Zsuzsa beszélgetett a Dizseri Tamás szeretetszolgálati-díj átvétele után.

"Isten nem eredményeket vár, hanem hűséget" – átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat Budapesten

2010. január 23., címkék: bereczky ildikó, németajkú gyülekezet, Hírek, dizseri tamás-díj

Az idei díjazott Bereczky Ildikó református lelkipásztor volt, aki a Hold utcai Németajkú Református Gyülekezet templomában vehette át a munkásságáért járó jutalmat.

"Szegénység- cigányság- egyház"- átadják a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat

2010. január 19., címkék: szeretetszolgálat, márfa, harkány, bereczky ildikó, dizseri tamás-díj, németajkú gyülekezet, Hírek

Bereczky Ildikó a harkányi és a márfai református gyülekezetek lelkipásztora kapja idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat. Az ünnepélyes díjátadás január 23-án, szombaton 10 órakor lesz a Németajkú Református Gyülekezet templomában Budapesten, a Hold utcában.